Home / Lajme / Maqedoni / Shkup, nëntë aksidente për 24 orë

Shkup, nëntë aksidente për 24 orë

Shkup, 06 Maj – Gjatë ditës së djeshme në rajonin e qytetit të Shkupit kan ndodgur gjithsej nëntë aksidente trafiku.

Gjatë ditës së djeshme në rajonin e qytetit të Shkupit nga ana e policisë së trafikut është bërë mbikëqyrje në gjithsej nëntë aksidente trafiku, prej të cilave tre janë me pasoja dëme materiale dhe gjashtë me pasoja lëndime trupore në të cilat më lehtë janë lënduar shtatë persona.

Gjatë ditës së djeshme nga ana e policisë së trafikut janë zbuluar dhe dënuar gjashtë shofer të cilët kanë qenë nën ndikimin e alkoolit, tre shoferë të cilët nuk kanë respektuar shenjat e sinjalizimit në udhëkryqe, 19 shoferë të cilët kanë qenë me leje qarkullim të skaduar ose pa patentë shofer dhe 20 shofer të cilët nuk kanë shfrytëzuar rripin e sigurimit ose kanë shfrytëzuar celularin. Me ndihmëne automjetit special “merimanga” janë larguar gjithsej 67 automjete.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *