Home / Lajme / Maqedoni / Shkup: Rihet 16 vjeçari

Shkup: Rihet 16 vjeçari

Shkup, 06 Maj – “Rreth orës 13.30 minuta mbi atë është hedhur një grup nxënësish të cilët me grushta dhe shkelma I kanë shkaktuar lëndime të rënda. Policia punon në zbardhjen e rastit dhe zbulimin e identitetit të pjesëmarrësve në këtë rahje”, informon MPB-ja.

Rahja e radhës në Shkup ka ndodhur dje në afërsi të shkollës së mesme të komunikacionit Boro Petrushevski në Shkup. Sipas MPB-së, është rahur 16 vjeçari F.Gj nga fshati Stajkovcë i Shkupit, raporton Televizioni Koha.

“Rreth orës 13.30 minuta mbi atë është hedhur një grup nxënësish të cilët me grushta dhe shkelma i kanë shkaktuar lëndime të rënda. Policia punon në zbardhjen e rastit dhe zbulimin e identitetit të pjesëmarrësve në këtë rahje”, informon MPB-ja, informon Televizioni Koha.
Rahjet e këtilla në Shkup janë përditshmëri, ndërsa shoqëritë civile disa herë kanë këkruar që të ndërmeren masa për parandalimin e këtyre incidenteve. Ende nuk ka informata se ky incident ka karrakter etnik apo ëhstë një zënkë e rëndomtë mes të rinjëve për motive banale.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *