Home / Lajme / Maqedoni / SPB Strugë ka sekuestruar reketa, revole dhe 3345 copë fishekë

SPB Strugë ka sekuestruar reketa, revole dhe 3345 copë fishekë

Strugë, 24 Maj – Gjatë një aksioni të zhvilluar më 22.05.2014 në rajonin e Strugës në shtëpitë e të dyshuarve janë gjetur revole, 3.355 fishekë dhe dhjetë raketa sinjalizuese.

SPB Strugë kundër V.SH. (29) dhe F.SH. (41) nga Veleshta ka parashtruar akuzë për shkak të dyshimit se kanë kryer vepër penale “ prodhim dhe tregëti të palejuar të armëve dhe mjeteve shpërthyese.

Gjatë një aksioni të zhvilluar më 22.05.2014 në shpitë e të dyshuarve janë gjetur 3.355 fishekë të kalibrave të ndryshëm një revole të tipit “Amadeo Rosi” pa dokumentacion, një armë për sinjalizim “Ekoll Special”, dhjetë raketa sinjalizuese sidhe karikusë për armë.

Nga ana e MPB së armët dhe municioni janë konfiskuar dhe dorëzuar për hulumtim dhe testim.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *