Home / Lajme / Maqedoni / Treni përplaset me autobus në rrugën Shtip – Veles, 36 të lenduar (VIDEO)

Treni përplaset me autobus në rrugën Shtip – Veles, 36 të lenduar (VIDEO)

Veles. 13 Maj – Nga informacionet më të fundit bëhet e ditur se 36 veta janë të plagosur në aksident, ndërsa një pjesë e tyre janë dërguar në Klinikën e Shkupit.

Nga informacionet më të fundit bëhet e ditur se 36 veta janë të plagosur në aksident, ndërsa një pjesë e tyre janë dërguar në Klinikën e Shkupit, njofton Televizioni Koha.

– Nga përplasja e trenit me një autobus ndërurban në rajonin e Ovçe Poles në aksin rrugor Shtip – Veles, disa veta janë plagosur. Aksidenti ka ndodhur derisa autobusi po tejkalonte hekurudhën dhe nuk kishte respektuar shenjën e ndalesës, pasi që po lëvizte treni.

Në këtë aksident katër veta janë plagosur, ndërsa edhe një pjesë tjetër e udhëtarëve të të dyja mjeteve transportuese janë në gjende traumatike dhe janë shtrirë në spitalin e Shtipit. Por jozyrtarisht mësohet për numër më të madh të të plagosurëve, që janë transportuar në klinikat e Shkupit. Policia ka kryer ekspertizën në vendin e ngjarjes dhe se pritet hollësi të tjera mbi këtë aksident të rëndë, njofton Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *