Home / Sport / Turqit fitore të thellë 6:1 ndaj Kosovës

Turqit fitore të thellë 6:1 ndaj Kosovës

Sfida e zhvilluar në Stadiumin Olimpik ‘Adem Jashari’ mes kosovarëve dhe turqve u përcoll me dominimin e plotë të këtyre të fundit, të cilët triumfuan në fund me pesë gola epërsi pranë rezultatit 6:1.

Turqia arriti të shënoëj fitore të thellë 6:1 ndaj Kosovës në ndeshjen e dytë ndërkombëtare të skuadrës ‘verdhekaltër’.

Në vetëm ndeshjen e dytë ndërkombëtare zyrtare, Përfaqësuesja e Kosovës u mposht bindshëm nga Përfaqësuesja e Turqisë.

Sfida e zhvilluar në Stadiumin Olimpik ‘Adem Jashari’ mes kosovarëve dhe turqve u përcoll me dominimin e plotë të këtyre të fundit, të cilët triumfuan në fund me pesë gola epërsi.

Ilhan Ozek Ahmet (2’), Bilal Kisa (34’), Olcay Shahan (49’), Mustafa Pektemek (54’ dhe 71’) dhe Potuk (86’) shënuan në këtë fitore të turqve, teksa golin e vetëm të Kosovës e shënoi Albert Bunjaku.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *