Home / Lajme / Maqedoni / U varros Angel Petkovski

U varros Angel Petkovski

21 Maj – Qytetarë të shumë dhe familjarë sot kanë marrë pjesë në cerëmoninë e varrimit të të riut maqedonas i cili ishte vrarë dy ditë më parë në lagjen Gjorçe Petrov.

Qytetarë të shumë dhe familjarë sot kanë marrë pjesë në cerëmoninë e varrimit të të riut maqedonas i cili ishte vrarë dy ditë më parë në lagjen Gjorçe Petrov.

Mëngjesin e sotëm në lagje ka dominuar qetësia, ndërsa komunikacioni zhvillohet pa pengesa, pas protestave që filluan pas orës 17. Policia ka arrestuar 27 persona pas protestave për maturantin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *