Home / Lajme / Maqedoni / Veljanovski mbetet kryetar parlamenti?

Veljanovski mbetet kryetar parlamenti?

09 Maj – Ndërkohë, nga Kuvendi i Maqedonisë para pak çastesh informuan se ish kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanovski ka nënshkruar vendimin, ku është caktuar mbledhja konstituive e përbërjes së re Parlamentare për nesër

Sipas informatave jozyrtare, gazeta “Lajm” mëson se VMRO – DPMNE nuk ia jep kryetarin e Parlamentit, BDI-së, dhe se nesër kur është caktuar konsitutimi i Qeverisë VMRO – DPMNE do ta propozoj edhe për një mandat për këtë institucion, Trajko Velkanovskin.

Ndërkohë, nga Kuvendi i Maqedonisë para pak çastesh informuan se kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanovski ka nënshkruar vendimin, ku është caktuar mbledhja konstituive e përbërjes së re Parlamentare për nesër me fillim ne oren 13,oo.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *