Home / Lajme / Maqedoni / Veljanovski rizgjidhet kryetar i Parlamentit

Veljanovski rizgjidhet kryetar i Parlamentit

10 Maj – Trajko Veljanovskië është rizgjedhur kryetar i Parlamentit. Me 87 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë përmbajtur ai ka marrë besimin për të tretën herë që të ushtrojë këtë detyrë.

Trajko Veljanovskië është rizgjedhur kryetar i Parlamentit. Me 87 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë përmbajtur ai ka marrë besimin për të tretën herë që të ushtrojë këtë detyrë.

Në fjalimin e tij para deputetëve Veljanoski i bëri thirrje opozitës që të kthehet në Parlament, sepse siç u shpreh ai Parlamenti është vendi ku duhet zhvilluar beteja politike.
Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services 0

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *