Home / Lajme / Maqedoni / Vidhen 12 kilogram stoli argjendi nga shitorja “Silver” në Tetovë

Vidhen 12 kilogram stoli argjendi nga shitorja “Silver” në Tetovë

09 Maj – Persona ende të panjohur kanë vjedhur 12 kilogram stoli argjendi nga shitorja “Silver” në Tetovë.

Persona ende të panjohur kanë vjedhur 12 kilogram stoli argjendi nga shitorja “Silver” në Tetovë.

Zëdhënësi i policisë së Tetovës Marjan Josifovski thotë se vjedhja ka ndodhur pas mesnate.

“Persona të panjohur kanë hapur qepenat metalikë të shitores Silver dhe më pas më forcë kanë hapur derën e aluminit dhe kanë marrë stoli ët ndryshme argjendi me vlerë të përgjithshme, sipas pronarit të shitores 10 mijë euro. Policia ka bërë hetim në vendin e ngjarjes dhe punon për ndriçimin e rastit”, tha Marjan Josifovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *