Home / Lajme / Rajon / Zgjedhjet më 8 qershor

Zgjedhjet më 8 qershor

8 maj-Ajo tha se pas shpërbërjes së Kuvendit ka takuar liderët politik për datën e zgjedhjeve , pasi që vendi ka hyrë në një proces të rëndësishëm zgjedhor

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka deklaruar se bazuar në konsultimet me liderët e partive politike dhe me Komisionin Qendror Zgjedhor ka marr vendimin që zgjedhjet e parakohshme të mbahen më 8 qershor.

Ajo tha se pas shpërbërjes së Kuvendit ka takuar liderët politik për datën e zgjedhjeve , pasi që vendi ka hyrë në një proces të rëndësishëm zgjedhor.

Ndryshe, një ditë më parë me 90 vota për, 4 kundër dhe 3 abstenime u shpërnda Kuvendi i Kosovës. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Turqia kërkon rishikimin e kufijve detarë me Greqinë, grekët kundërpërgjigjen: Jemi gati edhe për luftë

Një ditë pas deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Caushoglu, se zona e disa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *