Home / Lajme / Maqedoni / Aksident komunikacioni në fshatin Gllogjë, ka të lënduar (VIDEO)

Aksident komunikacioni në fshatin Gllogjë, ka të lënduar (VIDEO)

Tetovë, 03 Qershor – Sipas policisë Golfi ka dalur nga rruga dhe është rokullisur kurse poashtu edhe kombi furgoni ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur. Drejtuesi i Golfit me lëndime të lehta pas marrjes së ndihmës së parë në Spitalin Klinik të Tetovës është lëshuar në mjekim shtëpiak, kurse vozitësi i kombit dhe bashkëshortja e tij S.I (42) janë mbjtur për kurim në spitalin e Tetovës.

Tre të lënduar është bilansi i aksidentit të djeshëm në rrugën Tetovë-Jazhincë në afërsi të fshatit Gllogjë. Në këtë aksident sipas policisë kanë marrë pjesë një veturë e tipit “Golf 2” me targa të Kosovës që e ka drejtuar A.LL 23 vjeçar nga Glloboçica dhe kombi furgon” Ford Tranzit” me targa të Tetovës e drejtuar nga 43 vjeçari A.I nga fshati Gllogjë. Sipas policisë Golfi ka dalur nga rruga dhe është rokullisur kurse poashtu edhe kombi furgoni ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur. Drejtuesi i Golfit me lëndime të lehta pas marrjes së ndihmës së parë në Spitalin Klinik të Tetovës është lëshuar në mjekim shtëpiak, kurse vozitësi i kombit dhe bashkëshortja e tij S.I (42) janë mbjtur për kurim në spitalin e Tetovës.Është kryer hetime në vendin e ngjarjes dhe është vlerësuar se dëmi i përgjithshëm sillet rreth 200 mijë denarë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *