Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në rrugën Shkup – Bllacë, dy të plagosur

Aksident në rrugën Shkup – Bllacë, dy të plagosur

11 qershor-Në këtë aksident janë përplasur makinat e tipit ‘Golf’ dhe ‘Passat’ me targa të Shkupit me një autobus me targa të Kosovës.
Siç bëhet e ditur nga Spitali i Qytetit të Shkupit, dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e aksidentit.

Dy makina me targa të Shkupit janë përplasur sot në një aksident me një autobus që ka ndodhur në rrugën e njohur të Kaçanikut, që nga Shkupi çon drejt pikës kufitare Bllacë me Kosovën.

Në këtë aksident janë përplasur makinat e tipit ‘Golf’ dhe ‘Passat’ me targa të Shkupit me një autobus me targa të Kosovës.

Siç bëhet e ditur nga Spitali i Qytetit të Shkupit, dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e aksidentit.

Policia ka kryer ekspertizën në vendin e ngjarjes dhe se do të zbardh detajet e aksidentit

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *