Home / Lajme / Maqedoni / Ambasada Çeke ndihmon fëmijët me aftësi të kufizuar (VIDEO)

Ambasada Çeke ndihmon fëmijët me aftësi të kufizuar (VIDEO)

Tetovë, 06 Qershor – Nxënësit e paraleles Speciale të shkollës fillore ” Lira ” të Tetovës falë një donacioni nga ambasada e Çekisë janë paijusurë me kompjutor Video Bim dhe televizorë.

Promovimin e këtyre paisjeve e ka bërë sot kryetrja e komunës së Tetovës dhe ambasadori i republikës së Çekisë në Maqedoni Miroslav Ramesh, njofton Televizioni Koha.

Kryetra e komunës së Tetovës Teuta Arifi tha se ky bahskëpunim do të vazhdoj edhe në të ardhmen dhe falë këtij donacioni tash nxënësit e kësajë paralele do të kenë paisje për mësim dhe kushte më të mira.

Ndërsa ambasadori i republikës Çeke Miroslav Ramesh tha: ” mendoj se është një investim i vogël për këta fëmijë por besoj se ja vlenë, unë e dua tetovën më pëlqen pasi që është një qytet i bukur dhe ka malin sharr të bukur, mendoj se do të bashkëpounojmë edhe në të ardhmen me komunë e Tetovës, transmeton Televizioni Koha.

Drejtoresha e shkollës Lira Shpresa Iseni ëstë e kënaqurë me këtë donacion përë këtë shkollë.

Në komunën e Tetovës ka dy paralele të klasave specila ku mësojnë fëmijë me aftësi të kufizuar edhe atë një klasë gjendet në shkollën Liria dhe një në shkollën Kikish. (Tv Koha)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *