Home / Lajme / Rajon / Arben Gjuka: Shpërthimi ishte i fuqishëm, ende nuk e dimë sa veta janë lënduar apo të vdekur

Arben Gjuka: Shpërthimi ishte i fuqishëm, ende nuk e dimë sa veta janë lënduar apo të vdekur

6 qershor-Zhurma e këtij shpërthimi është dëgjuar edhe në disa pjesë të Prishtinës.Gazeta Express nuk ka arritur ende ta konfirmojë zyrtarisht këtë lajm, pasi që zyrtarët e kësaj korporate nuk janë të qasshëm pëtr gazetarët.

Një shpërthim i madh ka ndodhur në KEK, jashtë kazanave të Kosovës A. kazanat e Kosovës A. Burime të Express thonë se ka disa të plagosur dhe mund të ketë edhe të vdekur.

Zhurma e këtij shpërthimi është dëgjuar edhe në disa pjesë të Prishtinës.

Gazeta Express nuk ka arritur ende ta konfirmojë zyrtarisht këtë lajm, pasi që zyrtarët e kësaj korporate nuk janë të qasshëm pëtr gazetarët.

Policia, ndërkaq, i tha Expressit se “janë në dijeni të një shpërthimi”, por që nuk dinë asgjë më tepër.

Drejtori i Prodhimit, Arben Gjuka ka thene se shperthimi ka qene i fuqishem dhe ai ka ndodhur ne pjeset ndihemese te Kosoves A.

“Policia eshte ne vend te ngjarjes, une jam afer vendit te ngjarjes. Ende nuk e dime se sa persona jane te lenduar apo te vdekur”, ka thene Gjuka per Express.

(http://www.gazetaexpress.com/lajme/shperthimi-ne-kek-kerkohet-siguri-e-shtuar-ne-pune-19588/)

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *