Home / Lajme / Maqedoni / BDI : Ali Ahmeti unanimisht u rizgjodh kryetar i BDI-së

BDI : Ali Ahmeti unanimisht u rizgjodh kryetar i BDI-së

05 QERSHOR – Me votim te hapur dhe me aklamacion Ali Ahmeti u rizgjodh kryetar i BDI-se

Me aklamacion dhe unanimisht u rizgjodh per kryetar edhe ne mandatin e ardhshem Z. Ali Ahmeti. Ai delegateve te Kongresit ju betua se nuk do ti zhgenjeje ne asnje cast ashtu sic nuk i ka zhgenjyer deri me tani.Ai me tej theksoi se perkrahja na shton pergjegjesite te gjitheve, prandaj te mos i zhgenjejme at qe na e dhane besimin.,

Filluan punimet e Kongresit te trete te BDi-se, ne te cilen ne fillim u zgjodh kryesia e punes ne perberje Hazbi Lika, Teuta Arifi,Izet Mexhiti,Sadulla Duraku dhe Naile Elezi.Te pranishem ne kongres jane 657 nga gjithsejt 692 delegat njofton Tv Koha
Ne keto momente Z. Fatmir Besimi eshte duke prezentuar programin e Bashkimit Demokratik per Integrim per periudhen 2014-2018. Ai ne rezymene e tij foli per te ariturate BDI-se ne periudhen e kaluar duke potencuar se prioritet i BDI-se nglen eurointegrimet dhe Nato.Ne keto momenti unanimisht eshte miratuar programi nga ana e delegateve te Kongresit.Tv Koha
e plotesuar
Bdi miratoi Statutin e partise dhe formoi “Keshillin e te Urtëve”

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *