Home / Sport / Behrami më i dobëti, Xhemaili dhe Xhaka më të mirët e Zvicrës

Behrami më i dobëti, Xhemaili dhe Xhaka më të mirët e Zvicrës

Valon Behrami ka marr notë më të dobët nga të gjithë lojtarët e Zvicrës, pas paraqitjes së dobët ndaj Francës. Kurse, Blerim Xhemaili dhe Granit Xhaka janë notuar me notën më të lartë.

Përfaqësuesja e Zvicrës ka dëshpëruar, pasi janë mundur 5:2 nga Franca. Thuajse i gjithë ekipi helvetik ishte i pafuqishëm përballë skuadrës së Gjelave.

Kurse, tabloidit zviceran Blick, ka vlersuar lojtarët për paraqitjen e tyre ndaj ekipit francez. Valon Behrami ka marr notë më të dobët (1) nga të gjithë lojtarët e Zvicrës, pas paraqitjes së dobët.

Kurse, vlerësim më të mirë kanë marrë Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi, të cilët janë notuar me notën tre (3). Ndërsa, Blerim Xhemaili dhe Granit Xhaka janë notuar me notën më të lartë (4).

Pikërisht këta dy të fundit i realizuan golat e vetme për Zvicrën.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *