Home / Lajme / Maqedoni / Ekskluzive: Takohet Thaç dhe Gruevski

Ekskluzive: Takohet Thaç dhe Gruevski

Shkup, 13 Qershor – Menduh Thaçi ka takuar para pak çastes kryeministrin Nikolla Gruevski në Shkup.

Siç meson portali TetovaSot nga burime të sigurta brenda PDSH-së, kryetari i kesaj partie z.Menduh Thaçi sapo ka përfunduar një takim me kryeministrin Nikolla Gruevski, ku kryetemë e diskutimit mes kryetarit Thaçi dhe kryeministrit Gruevski ka qenë përfshirja eventuale e PDSH-së në qeverinë e ardhshme të Maqedonisë.

Pritet që në ditët në vijim të informohemi zyrtarisht për hapat e mëtejshme të PDSH-së dhe për mënyrën e pjesëmarrjes së saj në qeveri./TetovaSot/

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *