Home / Lajme / Maqedoni / Emisari i KE-së nesër në Shkup

Emisari i KE-së nesër në Shkup

3 qershor-
Danielson tashmë ka marrë rolin e evrokomisionerit për zgjerim, Fyle dhe se ai gjatë kësaj vizite do të vlerësoj situatën e përgjithshme në Maqedoni duke dhënë vlerësimet për ecurinë e procesit të afrimit të vendit në BE.

Sekretari i përgjithshëm i zgjerimit të Komisionit Evropian, Kristian Danielson nesër pritet të mbërrijë për vizitën ë Shkup, ku gjatë qëndrimit dyditor do të zhvilloj takime me partitë politike dhe krerët e institucioneve.

Danielson tashmë ka marrë rolin e evrokomisionerit për zgjerim, Fyle dhe se ai gjatë kësaj vizite do të vlerësoj situatën e përgjithshme në Maqedoni duke dhënë vlerësimet për ecurinë e procesit të afrimit të vendit në BE.

Me theks të veçantë do të diskutohen zgjedhjet e fundit, bojkoti i opozitës maqedonase si dhe çështje të tjera, duke përfshirë edhe rekomandimin për statusin. (INA)

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *