Home / Lajme / Maqedoni / Filloi me punë Kongresi i BDI-së. Zgjedhet kryesia e punës

Filloi me punë Kongresi i BDI-së. Zgjedhet kryesia e punës

05.Qershor – Sot ne Tetove filloi me pune Kongresi i trete i Bashkimit Demokratik per integrim, ne te cilen u zgjodh kryesia e punes

Filluan punimet e Kongresit te trete te BDi-se, ne te cilen ne fillim u zgjodh kryesia e punes ne perberje Hazbi Lika, Teuta Arifi,Izet Mexhiti,Sadulla Duraku dhe Naile Elezi.Te pranishem ne kongres jane 657 nga gjithsejt 692 delegat njofton Tv Koha
Ne keto momente Z. Fatmir Besimi eshte duke prezentuar programin e Bashkimit Demokratik per Integrim per periudhen 2014-2018. Ai ne rezymene e tij foli per te ariturate BDI-se ne periudhen e kaluar duke potencuar se prioritet i BDI-se nglen eurointegrimet dhe Nato.Ne keto momenti unanimisht eshte miratuar programi nga ana e delegateve te Kongresit.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *