Home / Lajme / Rajon / Ka përfarim qëndrimesh për koalicionin e opozitës

Ka përfarim qëndrimesh për koalicionin e opozitës

Prishtinë, 19 Qershor – “Janë përafruar qëndrimet”, ka thënë Haradinaj, pas takimit me Kurtin, Mustafën dhe Limajn.

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se ende s’janë marrë vesh për të gjitha detajetme partitë tjera që pritet të themelojnë Qeverinë e re.

Megjithëkëtë, mikëpritësi i takimit të liderëve të opozitës ka thënë se ka përfarim të qëndrimeve mes të gjitha partitë politike.

“Janë përafruar qëndrimet”, ka thënë Haradinaj, pas takimit me Kurtin, Mustafën dhe Limajn.

Ai ka thënë se askush në Kosovë nuk është kundër dialogut, por ka thënë se duhet të ketë dialog frytdhënës.

Ne zhvilluam një takim me partnerët që janë nënshkues të koalicionit, LDK, AAK, Nisma dhe Vetevendojse”.

“Biseduam për tema të cilat në rast se trjtohen me kujdes, bashkëbisedohet me kujdes, mund të ketë një përafrim të mëtejmë. Ne kemi biseduar me Vetëvendosjen për të gjitha temat që e preokupojnë vendin dhe për mundësinë e përafrimit në këto tema. Askush në Kosovë nuk është kundër dialogut. Ne nuk jemi kundër dialogut, jemi për dialog, për një Kosovë evropiane. Jemi deklaruar kështu dhe vazhdojmë t’i qëndrojmë kësaj”, ka thnene Haradinaj.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *