Home / Lajme / Maqedoni / Kapen 2 shqiptarë nga Maqedonia me 319 paketa marihuanë

Kapen 2 shqiptarë nga Maqedonia me 319 paketa marihuanë

09 qershor – Dje janë kapur dhe arrestuar dy shqiptarë në vendkalimin kufitar “Batrovci” autoritetet doganore serbe në kamioni e tyre, kishin gjetur 319 paketa marihuanë, pesha e të cilave arinte 138 kilogram ose vlera kap shifrën 600 mij euro.

Sevim A. dhe Ismail A. shtetas të Republikës së Maqedonisë, janë arrestuar dje në vendkalimin kufitar “Batrovci” (kufiri Kroaci-Serbi), që kur autoritetet doganore serbe në kamioni e tyre, kishin gjetur 319 paketa marihuanë, pesha e përgjithshme e të cilave arrinte në 138 kilogram marihuanë.

Sipas njoftimit të policisë, droga kishte qenë e fshehur një një bunker special të instaluar në kamion. Vlera e përgjithshme e drogës, sipas vlerësimit të kompetentëve, kap shifrën e 600 mijë euro.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *