Home / Lajme / Maqedoni / Koncert me rastin e hapjes së REMALL (VIDEO)

Koncert me rastin e hapjes së REMALL (VIDEO)

Tetovë, 19 qershor – Me rastin e hapjes së Remall qendrës tregtare në Tetovë mbrëmë nga ora 19 deri në orët e vona të mesnatës mysafirët dhe vizitorët e shumtë janë argëtuar nga këngëtarë të njohur të estradës muzikore.

Të pranishmit i argëtuan me yjet e estradës si Shpat Kasapi, Nora Istrefi, Dhurat Dora dhe Vlatko Ilievski. Poashtu hapja solemne është përcjellur edhe me shumë fishekzjarre.

Rreth 40 milionë euro është investimi i kompleksit për shumë dedikime REM, me hotel, njësi banesore dhe qendër tregtare, që u hap dje në Tetovë. Investimi i tërësishëm është i kompanisë RENOVA dhe me të parashikohet hapja e 250 vendeve të reja të punës.

REMALL kompleksi përbëhet prej qendrës tregtare prej 12.000 metra katror, hotel luksoz me 5 yje në 12 kate, restorant panoramik në katin më të lartë të hotelit, 146 banesa dhe 400 vend parkime, në sipërfaqen e përgjithshme të ndërtuar prej 60.000 metra katror.

Dje u lëshua në përdorim qendra tregtare REMALL, ndërsa pronarët, familja Idrizi, paralajmërojnë se për një kohë të shkurtër në përdorim dë lëshohen edhe hoteli dhe njësitet banesore.

Gjithashtu lexo

Rikthimi i madh i PDSH dhe Menduh Thaçit – (FOTO)

Paralajmërimi për hyrjen Partinë Demokratike Shqiptare të Menduh Thaçit në Qeveri të Maqedonisë ka shkaktuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *