Home / Lajme / Rajon / Limaj: Kurrë me PDK-në

Limaj: Kurrë me PDK-në

19 qershor-“Ashtu siç nuk ka kthim mbrapa të situatës së Kosovës para vitit 1999, po ashtu nuk do të ketë kthim mbrapa as të situatës në Kosovë pas 9 qershorit te vitit 2014, kur Nisma, LDK dhe AAK lidhin marrëveshjen për aleancën e re te unitetit e cila do te sjell qeverisje stabile”

Kreu i Nismës Fatmir Limaj thotë se me koalicionin LDK, PDK e Nisma do të funksionohet shteti juridik. Prandaj ka mohuar çdo fjalë që ka dalë se Nisma do ti bashkohet PDK’së .

“E kemi kryer muhabetin me Hashim Thaçin dhe partinë e tij PDK-në. Tek ne nuk ka kthim mbrapa”, ka thënë Limaj për Presheva Jonë. “Ashtu siç nuk ka kthim mbrapa të situatës së Kosovës para vitit 1999, po ashtu nuk do të ketë kthim mbrapa as të situatës në Kosovë pas 9 qershorit te vitit 2014, kur Nisma, LDK dhe AAK lidhin marrëveshjen për aleancën e re te unitetit e cila do te sjell qeverisje stabile”. (INA)

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *