Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Gruevski të sqarojë se si Maqedonia prapa Shqipërisë në evrointegrime

LSDM: Gruevski të sqarojë se si Maqedonia prapa Shqipërisë në evrointegrime

5 qershor- Evrokomisioneri për zgjerim, Shtefal Fyle shtyu vizitën e tij në Shkup, pas zgjedhjeve kriminale, që mjaft tregojnë se si është raporti i BE-së ndaj Gruevskit dhe pushtetit të tij”, theksoi LSDM.

Partia më e madhe opozitare maqedonase LSDM i ka adresuar një pyetje kryeministrit Nikola Gruevski se si Maqedonia ngeli pas Shqipërisë në planin e evrointegrimeve.

“I nderuar Nikola Gruevski, në vend të manipulimeve që po bëni përmes mediave që keni nën kontroll, ju lutem të i sqaroni qytetarëve të Maqedonisë se si ndodhi që vendi jonë të mbetet prapa Shqipërisë në planin e evrointegrimeve. Evrokomisioneri për zgjerim, Shtefal Fyle shtyu vizitën e tij në Shkup, pas zgjedhjeve kriminale, që mjaft tregojnë se si është raporti i BE-së ndaj Gruevskit dhe pushtetit të tij”, theksoi LSDM.

Kjo parti shton më tej se edhe presidenti Gjorgje Ivanov si mentor i Gruevskit të thotë se kur ishte në Bruksel a ishte për të dhënë llogari”, pyet LSDM. (INA)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *