Home / Lajme / Maqedoni / Maskat plackisin plakun 77 vjecar ne Shkup

Maskat plackisin plakun 77 vjecar ne Shkup

19 Qershor -Tre persona të maskuar, sikur në skena filmi, e kanë plackitur (vjedhur) plakun 77 vjec SH.K. nga fshati Shishevë i Shkupit, nën kërcënimin me thikë.

Tre persona të maskuar, sikur në skena filmi, e kanë plackitur (vjedhur) plakun 77 vjec SH.K. nga fshati Shishevë i Shkupit, nën kërcënimin me thikë. Dje, ata plakut, arritën t’i plackisin 9 mijë euro, pasiqë paraprakisht i kishin hyrë dhunshëm në shtëpi, dhe më pastaj kishin filluar ta kërcënojnë me thikë. Njëri nga të maskuarit e kishte kapur dhunshëm plakun duke e mbajtur fortë nën kërcënimin e thikës, ndërsa dy të tjerët pasi kishin kërkuar në dhomë, kishin gjetur 9 mijë euro, të cilat i kishin marrë me vet

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *