Home / Sport / Mediat zvicerane: Behrami si Cannavaro, paraqitje për Topin e Artë!

Mediat zvicerane: Behrami si Cannavaro, paraqitje për Topin e Artë!

Mediat zvicerane e kanë krahasuar paraqitjen e Valon Behramit me atë të Fabio Cannavaros në Botërorin e vitit 2006. Në atë vit, Cannavaro e fitoi Topin e Artë.

Lëvdatat për mesfushorin kosovar, Valon Behrami, nuk kanë të ndalur. Pas vrapimit fantastik që dha në minutën e 92-të të ndeshjes ndaj Ekuadorit, Valoni ka marrë rolin e protagonistit te Zvicra.

E, pak më larg me lëvdata ka shkuar Radio Televizioni Zviceran, i cili ka shkruar se Valoni dha një paraqitje sikurse të Fabio Cannavaros në Botërorin e vitit 2006.

Atë vit, Cannavaro e fitoi Topin e Artë dhe sipas Rsi.ch, edhe Behrami është asaj rruge nëse vazhdon me paraqitje të tilla.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *