Home / Lajme / Maqedoni / Mëshira ndan ndihma për skamnorët (VIDEO)

Mëshira ndan ndihma për skamnorët (VIDEO)

Tetovë, 25 Qershor – Shoqata humanitare “Mëshira” për familjet në nevojë ka ndarë miell dhe pako me produkte ushqimore.

Në prag të muajit të shejtë të Ramazanit shoqata humanitare “Mëshira” për familjet në nevojë ka ndarë miell dhe pako me produkte ushqimore.

Kjo shoqatë në bashkëpunim edhe me kompani të ndryshme kanë përgatitur pakot të cilat më pas u janë ndar familjeve nevojtare.

Haki Lushtaku menaxher i organziatës “Mëshira” shprehet se kjo shoqatë edhe gjatë muajit të ramazanit do të grumbulloj produkte ushqimore dhe sado pak do të ndihmojë ato familje që kanë nevojë për ushqim dhe muajin e ramazanit ta kalojnë ashtu si cdo familje tjetër.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *