Home / Lajme / Maqedoni / Rihet 15 vjeçari në Pirok (VIDEO)

Rihet 15 vjeçari në Pirok (VIDEO)

Tetovë, 03 Qershor – 15 vjeçari S.O. nga ky fshat është sulmuar fizikisht nga katër moshatarë të tij të cilët kanë ardhur nga një fshat fqinje Gradec .Sulmuesit e kanë goditur S.O. me mjete të forta por nuk kanë arritur t’a lëndojnë me thikat që kanë patur në dorë sepse kanë ndërhyrë arsimtarët prezentë.

Një 15 vjeçari është rrahur brutalisht në oborrin e shkollës “Sami Frashëri” të fshatit Pirok në Tetovë.
15 vjeçari S.O. nga ky fshat është sulmuar fizikisht nga katër moshatarë të tij të cilët kanë ardhur nga një fshat fqinje Gradec .
Sulmuesit e kanë goditur S.O. me mjete të forta por nuk kanë arritur t’a lëndojnë me thikat që kanë patur në dorë sepse kanë ndërhyrë arsimtarët prezentë.
Semimaturanti i lënduar është paraqitur në spitalin e Tetovës ku i është dhënë ndihma e parë dhe ku ka raportuar sulmin në polici për të ngritur aktakuzë ndaj sulmuesve.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *