Home / Lajme / Maqedoni / Rrahje dhe therje si nëpër filma në Arrnaqi e Bukoviq të Shkupit

Rrahje dhe therje si nëpër filma në Arrnaqi e Bukoviq të Shkupit

Shkup, 11 Qershor – Në një përleshje fizike ndërmjet banorëve të fshatit, ka përfunduar me thrrjen e një banori.

Ngjarja e mbrëmshme në këto dy fshatra ka qenë si në film. Së pari në Arrnakia është gjuajtur kundrejt një banori, i cili më pas ka shkuar në Bukoviq për hakmarrje ndaj sulmuesit. Është shkaktuar një rrahje e përgjakshme ku banori i Anarkijas është therrur e pastaj edhe është gjuajtur ndaj tij, raportojn nga Policia- Shkup.

Në Bukoviq gjendeshin S.J dhe A.SH, kur për një moment ka ardhur N.XH dhe ka ardhur deri tek konflikti i cili ka eskaluar në konfrontim fizik. Në rrahje kanë marrur pjesë edhe persona tjerë. Personit N.XH me send të rëndë iu janë shkaktuar plagë në këmbë dhe trup, dhe është gjuajtur një plumb. N.XH është dërguar në spital. Pasi është vështruar ngjarja në vendin e ngjarjes janë marr disa plumba dhe arma.

Nga policia raportojnë se po merren me zbardhjen e rastit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *