Home / Lajme / Maqedoni / Shtrenjtohen derivatet e naftës

Shtrenjtohen derivatet e naftës

16 qershor-Sipas Komisionit, çmimi i benzinës do të shtrenjtohet për 1,5 denarë , ndërsa dizeli për 5 denarë për litër.

Prej sot derivatet e naftës pritet të jenë më të shtrenjta dhe se ato pritet të publikohen nga Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Sipas Komisionit, çmimi i benzinës do të shtrenjtohet për 1,5 denarë , ndërsa dizeli për 5 denarë për litër.

Sipas këtij korrektimi të çmimeve, qytetarët prej të martës do të furnizohen me derivate me çmime më të shtrenjta

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *