Home / Lajme / Maqedoni / Tre shitore dhe një librari digjen në Çair të Shkupit

Tre shitore dhe një librari digjen në Çair të Shkupit

Shkup, 22 Qershor – Disa persona të panjohur mbrëmë ua kanë vënë flakën tri dyqaneve dhe një librarie të shtunën në mbrëmje në lagjen Çair të SHkupit.

Foto ilustrim

Disa persona të panjohur mbrëmë ua kanë vënë flakën tri dyqaneve dhe një librarie të shtunën në mbrëmje në lagjen Çair të SHkupit.

Nga MPB, informojnë se mbrëmë rreth orës 23 në rrugën “Gjorgji Pop Hristov”, disa persona të panjohur i kanë vënë flakën fillimisht një dyqani të zbrazët.

Me çka si pasoj nga zjarri që ka përfshirë shitoren janë kapluar edhe dy dyqane të tjera, dhe një librari, njofton Almakos. Nga zjarri nuk ka të lënduar, por vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *