Home / Lajme / Maqedoni / Treni përplaset me traktorin në Tearcë

Treni përplaset me traktorin në Tearcë

29 qershor-Me dëme të theksuara ka kaluar edhe treni dhe pjesa e pasme e trenit. M.A ka marrë këndime trupore dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku është mbajtur për kurim, raporton Tv KOHA.

M.A 53 vjeçar nga Tearca, ka marrë lnëdime në shpinë pasi që traktori me të cilin ai qarkullonte është përplasur me trenin sot rreth orës 13.00 në mbikalimin hekurudhor në Tearcë në drejtim të Prelubishtës, informon Tv KOHA.

Sipas policisë në rimorkion e traktorit ka goditur një tren me numër 663 që qarkullonte në drejtimin Kërçovë-Tetovë-SHkup, njofton Tv KOHA.

Me dëme të theksuara ka kaluar edhe treni dhe pjesa e pasme e trenit. M.A ka marrë këndime trupore dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku është mbajtur për kurim, raporton Tv KOHA.

Janë bërë hetime dhe sipas informacioneve jozyrtare shkak për këtë aksident ka qenë kalimi I pakujdesshëm I traktoristit. TV KOHA

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *