Home / Lajme / Maqedoni / Vera e Kulturës Tetovare filloi me orkestrën e re të Tiranës (VIDEO)

Vera e Kulturës Tetovare filloi me orkestrën e re të Tiranës (VIDEO)

Tetovë, 17 Qershor – Në këtë mbrëmje performoi orkestra e re e Tiranës, Kastriot Tusha, e Eriona Gjuzeli.

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, bëri hapjen solemne të manifestimit tradicional kulturor Vera e Kultures Tetovare 2014. Në këtë mbrëmje performoi orkestra e re e Tiranës, Kastriot Tusha, e Eriona Gjuzeli.

Nga komuna e Tetovws njoftuan se për shak të kushteve klimatike, aktiviteti i paraparë i Verës së Kulturës Tetovare që duhej të mbahej në Arabati Baba Teqe do të mbahet nw Amfiteatrin e dramës pranë USHT (salla afër bibliotekës së qytetit), mbrëmja e Poezisë, Hashameti – Monodramë nga aktori Burhan Amiti si dhe Ekspozitë nga pikturimi me temë “Motive Tetovare” – hapësira hyrëse e Pallatit të Kulturës.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *