Home / Lajme / Maqedoni / Angelov u përgjigjet veteranëve të UÇK-së: Nëse duhet, ne këtu jemi!

Angelov u përgjigjet veteranëve të UÇK-së: Nëse duhet, ne këtu jemi!

Shkup, 09 Korrik – Vetëm, kjo nuk do të jetë si në vitin 2001. Këtë herë … këtë herë së pari do t’i pastrojmë rradhët tona. Dhe pastaj … pastaj, dihet! Do ta ndjeni zemërimin maqedonas!” shkruan në fecebook ish gjenerali i branitelave Angelov.

“Ju jeni këtu, por edhe ne jemi këtu! Ne mbrojtësit maqedonas të vitit 2001!”, u është kundërpërgjigjur veteranëve të UÇK-së , ish gjenarali i branitelave Stojançe Angelov.

“Të pakënaqur, dhe të zemëruar, por gjithmonë i gatshëm për mbrojtjen e vendit tonë dhe qytetarëve tanë maqedonas të Maqedonisë.

Vetëm, kjo nuk do të jetë si në vitin 2001. Këtë herë … këtë herë së pari do t’i pastrojmë rradhët tona. Dhe pastaj … pastaj, dihet! Do ta ndjeni zemërimin maqedonas!” shkruan në fecebook ish gjenerali i branitelave Angelov.

Ai poashtu u bën thirrje edhe shqiptarëve, duke thënë se mos lejoni veten të jeni pre e skenarave të pista, në skenarët për më shumë dhunë, në skenarët për vrasje të reja si dhe në skenarët për një luftë të re.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *