Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen hakerë ne tre qytete

Arrestohen hakerë ne tre qytete

3 korrik-Në atë mënyrë, konfirmojnë nga policia, hakerët kanë arritur të tërheqin rreth 100 mijë euro dhe rreth 100 mijë dollarë amerikanë.
Grupi ka punuar një periudhë të gjatë dhe sipas informatave nga hetimi, bëhet fjalë për njerëz të përgatitur mirë, të cilët pothuajse në mënyrë perfekte e kanë kryer punën e tyre.

Gjatë aksionit policor mbrëmë në tre qytete janë arrestuar rreth dhjetë persona, grup i organizuar mirë i hakerëve, i cili ka krijuar ueb-faqe të rrejshme, identike me origjinalet, përmes të cilave kanë vjedhur të dhënta personal nga qytetarët.

Në atë mënyrë, konfirmojnë nga policia, hakerët kanë arritur të tërheqin rreth 100 mijë euro dhe rreth 100 mijë dollarë amerikanë.
Grupi ka punuar një periudhë të gjatë dhe sipas informatave nga hetimi, bëhet fjalë për njerëz të përgatitur mirë, të cilët pothuajse në mënyrë perfekte e kanë kryer punën e tyre.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *