Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohet pas 14 viteve arratisje

Arrestohet pas 14 viteve arratisje

9 korrik-I akuzuari nga fshati Raven i Gostivarit kërkohej nga viti 2003, kur ishte dënuar për vrasjen e një banori të Ravenit.

Policia e Maqedonisë ka arrestuar një 54 vjeçar me inicialet R.S, i cili për 14 vite ishte në arrati dhe ishte dënuar për vrasje.

I akuzuari nga fshati Raven i Gostivarit kërkohej nga viti 2003, kur ishte dënuar për vrasjen e një banori të Ravenit.

Vrasja kishte ndodhur në gusht 2001 në fshatin Reçan të Gostivarit.

Vrasja kishte ndodhur pas një zënke dhe se autori kishte shtënë me pushkë automatike ndaj viktimës. Ai që nga ajo periudhë ishte arratisur

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *