Home / Lajme / Maqedoni / Çegran:Plagos kushëririn për një ndërtim

Çegran:Plagos kushëririn për një ndërtim

23 korrik-Xh.R nga gjuajtja me armë ka marrë lëndime trupore me ç`rast menjëherë është dërguar në spital dhe pas dhënies së ndihmës mjekësore është lëshuar në shtëpi, transmeton Tv KOHA.

Dje rreth orës 15 e 30 minuta më fshatin Cegran, 57 vjecari I.R nga po I njejti fshat me armë zjarri ka shtënë drejt kushëririt dhe fqiut Xh.R 65 vjecar.Sipas policisë ata paraprakisht kanë pasur zënkë verbale rreth disa ndërtimeve mes shtëpive të tyre, ku më vonë zënka ka dalë nga kontrolli.

Xh.R nga gjuajtja me armë ka marrë lëndime trupore me ç`rast menjëherë është dërguar në spital dhe pas dhënies së ndihmës mjekësore është lëshuar në shtëpi, njofton Tv KOHA.

57 vjecari I.R menjëherë është arestuar nga ana e policisë së Gostivarit. Është kryer hetim I plotë, arma e tipit Zastava është gjetur dhe është marrë për hetim së bashku me sendet tjera të gjetura, ndërsa ndaj I.R do të ngrihet padi penale. TV KOHA

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *