Home / Lajme / Botë / Çifti arabo-izraelit promovojnë paqe

Çifti arabo-izraelit promovojnë paqe

23 korik-E kontaktuar më pas nga gazeta New York, ajo thotë se ajo me gjysmë preardhje nga Libia, dhe i dashuri i saj Jahudi i rritur me nëj familje ortodokse ishi në pushime javën e kaluar, dhe një shok I tyre iu kishte sugjeruar që të bëjnë këtë foto për të promovuar paqen.

‘Unë jam Arabo-Amerikane, i dashuri im është Jahudi. Një foto e jona duke u puthur, është bërë simbol i paqës”, kështu shkruan në faqen e saj në tëitter, Sulome Anderson, e cila bashkë me komentin ka postuar edhe foton e tyre së bashku duke u puthur, ku në dorë së bashku mbajnë një letër me mbishkrimin:”Jahuditë dhe Arabët, refuzojnë armiqësinë”

E kontaktuar më pas nga gazeta New York, ajo thotë se ajo me gjysmë preardhje nga Libia, dhe i dashuri i saj Jahudi i rritur me nëj familje ortodokse ishi në pushime javën e kaluar, dhe një shok I tyre iu kishte sugjeruar që të bëjnë këtë foto për të promovuar paqen.

“Fotoja ka për qëllim mbështetjen mbi iniciativën sado e vogël që është e quajtur, “Jahuditë dhe Arabët refuzojnë të jenë armiq”
Ajo thotë se i dashuri e saj e thërret në gjuhën e tij ‘neshama’, kurse ajo ia kthen me arabisht ‘habibi’, kuptimi i së cilës fjalë është ‘i/e dashur”.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *