Home / Lajme / Maqedoni / Del nga rruga godet shtyllën elektrike (VIDEO)

Del nga rruga godet shtyllën elektrike (VIDEO)

Tetovë, 02 Korrik – Në rrugën rajonale Pirok – Tetovë vetura e tipit Ford Transit ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga ku ka goditur një shtyllë elektrike.

Në rrugën rajonale Pirok Tetovë në afërsi të fshatit Kamjan vetura e tipit Ford Transit me regjistrim të Tetovës ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, me ç`rast ka goditur një shtyllë elektrike.

Nga ky aksident bashkudhëtari A.M 64 vjeçar nga Senakosi ka marrë lëndime trupore dhe pas marrjes së ndihmës së parë është lëshuar për kurim shtëpiak. Është kryer hetim dhe janë zbardhur gjitha detajet rreth këtij aksidenti ku dëmi material është llogaritur 50 mijë denarë ndërsa edhe te ky aksident shkak ka qenë shpejtësia e papërshtatshme me kushtet në rrugë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *