Home / Lajme / Maqedoni / Edhe Cana e Berisha në mbështetje të Shkupit

Edhe Cana e Berisha në mbështetje të Shkupit

13 korrik-Me Shkupin” dhe “Shkupi është Shqipëri”. Kujtojmë se në përkrahje të shqiptarëve të Maqedonisë këtyre ditëve shqiptarët anembanë botës kanë organizuar dhe po organizohen protesta në mbështetje të vëllezërve të tyre në Maqedoni

Dy reprezentuesit e Kombëtares shqiptare në futboll, njëherësh edhe futbollistë të skuadrës së njohur italiane, Lazzio, kapiteni Lorik Cana dhe portieri Etrit Berisha kanë dal në mbështetje të protestave të shqiptarëve në Shkup. Në një foto të realizuar së bashku e të cilën e kanë postuar në facebook ata kanë shkruar: “Me Shkupin” dhe “Shkupi është Shqipëri”. Kujtojmë se në përkrahje të shqiptarëve të Maqedonisë këtyre ditëve shqiptarët anembanë botës kanë organizuar dhe po organizohen protesta në mbështetje të vëllezërve të tyre në Maqedoni./lajm/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *