Home / Lajme / Maqedoni / Filloi protesta kundër rastit ‘Monstra’

Filloi protesta kundër rastit ‘Monstra’

4 korrik- Ditë më parë gjykatë themelore shqiptoni dënimin me burg të përjetshëm për 6 të akuzuarit në rastin ‘Monstra’. Protesta filloi nga Qairqanja dhe do të vazhdoj në drejtim të Bit Pazarit për tu ndalur para gjykatës themelore.

Qindra qytetarë janë grumbulluar para Qendrës Tregtare Qairqanja, ku filloi protesta e paralajmëruar kundër rastit ‘Monstra’. Qytetarët të organizuar nëpërmjet rrjeteve sociale përmes protestës në fjalë shprehin paknaqësin e tyre rreth rastit ‘Monstra’, për të cilin vlerësojnë se është rasti i montuar. Ditë më parë gjykatë themelore shqiptoni dënimin me burg të përjetshëm për 6 të akuzuarit në rastin ‘Monstra’. Protesta filloi nga Qairqanja dhe do të vazhdoj në drejtim të Bit Pazarit për tu ndalur para gjykatës themelore.Alsat

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *