Home / Lajme / Maqedoni / Fillon protesta në Shkup

Fillon protesta në Shkup

Shkup, 18 Korrik – Ashtu siç ishte paralajmëruar se sotë me datë 18 Korrik e Premte do të mbahet protest, qindra protestus jan mbledhur para kompleksit Çairçanja, njofton Televizioni Koha.

Ka nisur tubimi i protestuesve që do të marshojnë nga zona e Çairçanjës e deri përpara Gjykatës Themelore Shkupi I.

Marshi i sotëm organizohet nga Këshilli Organizativ dhe posedon lejen e tubimit nga organet e rendit.

Pjesëmarrësit mbajnë në duar parulla si “Respektoni faktet”, “Drejtësi për të gjithë”, “Gjyqësor i pavarur”, “Ndal rasteve të montuara” dhe të tjera.

Këshilli Organizativ me në krye familjarin Bedri Hajdari bëri thirrje për protestë masive, të qetë dhe paqësore. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *