Home / Lajme / Maqedoni / FRI uron festën e Bajramit

FRI uron festën e Bajramit

27 korrik-
Njëkohësisht me anë të këtij urimi, lusim Allahun e Plotmëshirshëm që t’i pranoj prej nesh të gjtha adhurimet dhe agjërimet e kryera gjatë muajit të Ramazanit, duke u lutur që veprat e mira të kryera gjatë këtij muaji të shërbejnë si një akumulim i vullnetit të mirë për të vazhduar edhe gjatë muajve në vijim.

Forumi Rinor Islam shpreh urimet më të sinqerta me rastin e festës së madhe islame Fitër Bajramit. Me këtë rast urojmë te të gjithë besimtarët që gjatë kësaj feste të mbretërojnë gëzimi, hareja, bashkimi, mëshira dhe humaniteti.

Njëkohësisht me anë të këtij urimi, lusim Allahun e Plotmëshirshëm që t’i pranoj prej nesh të gjtha adhurimet dhe agjërimet e kryera gjatë muajit të Ramazanit, duke u lutur që veprat e mira të kryera gjatë këtij muaji të shërbejnë si një akumulim i vullnetit të mirë për të vazhduar edhe gjatë muajve në vijim.

Gjithashtu FRI, shpreson që gjatë kësaj feste besimtarët pa dallim t’i shtrijnë dorën e pajtimit njëri tjetrit, t’i lënë problemet dhe ngatërresat duke shpresuar që me anë të këtyre veprimeve të plotësojnë edhe njërin nga mesazhet kryesore të kësaj feste.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *