Home / Lajme / Maqedoni / Gjykimi i ‘Monstrës’, protesta para parlamentit evropian në Bruksel (VIDEO)

Gjykimi i ‘Monstrës’, protesta para parlamentit evropian në Bruksel (VIDEO)

Bruksel, 11 Korrik – Qindra shqiptarë u tubuan para Parlamentit Evropian në Bruksel të Belgjikës, protestuesit kërkuan gjykim të drejtë dhe lirimin e të burgosurve.

Ndërkohë edhe në Bruksel të Belgjikës sot u protestua në shenjë solidarizimi më protestuesit shqiptarë nga Maqedonia.

Qindra shqiptarë u tubuan para Parlamentit Evropian në Bruksel dhe shprehën pakënaqësitë e tyre në forma të ndryshme. Protestuesit kërkuan gjykim të drejtë dhe lirimin e të burgosurve.

Protesta u mbështet nga Aleanca Kuq e Zi, ndërsa ishte paralajmëruar dy ditë me parë, nëpërmjet shpalljeve dhe thirrjeve publike.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *