Home / Sport / Kroos: Jam lojtar i Realit

Kroos: Jam lojtar i Realit

Mesfushori i Bayern Munichut, Toni Kroos, ka zbuluar se ai do të shkojë te Real Madridi dhe marrëveshja do të përmbyllet brenda pak ditësh.

Ylli gjerman i cili ishte prej lojtarëve më të mirë në kampionatin botëror, ka thënë për AS se ai do të shkojë te Reali.

Kroos aktualisht po pushon në Mallorca, ku edhe po vrojtohet nga afër nga mediat gjermane.

Kroos u zgjodh lojtari më i mirë në Kampionatin Botëror sipas indexit Castrol të FIFA-s që ka krahasuar të gjitha statistikat e lojtarëve.

Me transferimin e Kroos te Reali pritet kalimi i Khediras te Arsenali.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *