Home / Sport / Liverpool ofron 18 milion euro për Shaqirin

Liverpool ofron 18 milion euro për Shaqirin

Sipas tabloidit zviceran Blick, Liverpool ka bërë ofertë zyrtare për Xherdan Shaqirin. Gjiganti nga Anfield thuhet se i ka ofruar Bayern Munichut 18 milion euro për yllin kosovar.

Liverpool e ka marrë seriozisht transferimin e Xherdan Shaqirit në Anfield gjatë kësaj vere. Madje, sipas tabloidit zviceran Blick, Reds ka bërë ofertë zyrtare për Xherdan Shaqirin.

Raportohet se gjiganti nga Anfield se i ka ofruar Bayern Munichut 14.2 milion funte (18 milion euro) për kartonin e yllit kosovar.

Ish mesfushori i Baselit është në kërkim të një klubi të ri, pasi është i pakënaqur me hapësirën e ofruar nga Pep Guardiola.

Përveç Liverpoolit, interesim për reprezentuesin zviceran kanë shfaqur edhe tri skuadra nga Serie A: Juventusi, Roma dhe Milani.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *