Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonia nuk e voton rezolutën e OKB-së për Gazën

Maqedonia nuk e voton rezolutën e OKB-së për Gazën

25 korrik-Rezolutë kjo ku dënohen krimet mbi civilët në Gaza, dhe ku shumë shtete anëtare të OKB-së votuan pro sjelljes të kësaj rezolute.

Ndërkohë që në Maqedoni, sidomos ndër shqiptarë vazhdon tmerrimi me atë që po ndodh në Gaza të Palestinës, dhe shumë njerëz shfaqin përkrahje publike për Gazan (sidomos edhe në rrjetet sociale me hashtagun #‎SupportGaza‬), mbeti si e pa shënuar fakti që Maqedonia (Qeveria VMRO-DPMNE dhe BDI), ishte njëra nga shtetet që votoi vetëm me abstenim, për rezolutën e fundit të OKB-së. Rezolutë kjo ku dënohen krimet mbi civilët në Gaza, dhe ku shumë shtete anëtare të OKB-së votuan pro sjelljes të kësaj rezolute, raporton portali Almakos.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *