Home / Lajme / Maqedoni / Menduh Thaçi: Urgjentisht të lirohen të arrestuarit e protestave

Menduh Thaçi: Urgjentisht të lirohen të arrestuarit e protestave

Tetovë, 11 Korrik – Kryetari i Partis Demokratike Shqipëtare në një intervistë për televizionin ”24 Vesti” kërkoi nga institucionet e shtetit që “Të arrestuarit nga protestat e fundit të lirohen urgjentisht”

“Të arrestuarit nga protestat e fundit të lirohen urgjentisht” tha kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në një intervistë për televizionin”24 Vesti”. Kështu, sipas Thaçit, shteti duhet të ndihmojë në qetësimin e situatës së tensionuar që është krijuar në vend.

“Ne i pëkrahim të gjithë qytetarët që duan të protestojnë, por ju lutemi që ata të jenë të qeta dhe t’i largoheni nga protestat e dhunshme, por edhe qeveria duhet të reflektojë në qetësimin e situatës. Të gjithë protestuesit e arrestuar duhet të lirohen menjëherë ” tha Thaçi./Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *