Home / Lajme / Maqedoni / MPB ka shtuar masat e sigurisë për protestat

MPB ka shtuar masat e sigurisë për protestat

7 korrik-Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo situatë është edhe në Tetovë dhe qytete të tjera. MPB përmes zëdhënësi Ivo Kotevski ka theksuar se do të ndjekë situatën dhe do të sigurojë masën e sigurisë për protestat dhe ruajtjen e rendit dhe qetësisë.

MPB ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protestat e vazhdueshme të grupimeve protestuese.

Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo situatë është edhe në Tetovë dhe qytete të tjera. MPB përmes zëdhënësi Ivo Kotevski ka theksuar se do të ndjekë situatën dhe do të sigurojë masën e sigurisë për protestat dhe ruajtjen e rendit dhe qetësisë.

Nga ana tjetër, deri tani siç thuhet janë ngritur kallëzime penale ndaj rreth 10 personave, ndërsa mbi 80 të tjerë janë në procedurë verifikimi dhe biseda informative për pjesëmarrje dhe shkaktim të dhunës në protestat e fundit.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *