Home / Lajme / Maqedoni / Ndihmës sekretarja amerikane të hënën në Shkup

Ndihmës sekretarja amerikane të hënën në Shkup

11 korrik-Njoftimi u bë nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku siç thuhet Nuland mbërrin në Shkup më 14 korrik , ku do të takoj krerët e lartë shtetëror dhe liderët e partive politike, për të diskutuar për çështjet aktuale në vend dhe me interes të përbashkët si dhe për procesin euroatlantik të vendit.

Ndihmës sekretarja amerikane për çështje evropiane dhe evroaziatike, Viktoria Nuland të hënën do të qëndrojë për vizitë në Shkup.

Njoftimi u bë nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku siç thuhet Nuland mbërrin në Shkup më 14 korrik , ku do të takoj krerët e lartë shtetëror dhe liderët e partive politike, për të diskutuar për çështjet aktuale në vend dhe me interes të përbashkët si dhe për procesin euroatlantik të vendit.

Vizita e saj është në kuadër të turneut të saj në rajonin e Evropës Juglindore, duke filluar që nga sot me pjesëmarrjen në Forumin e Dubrovnikut për Ballkanin Perëndimor dhe marrëdhëniet transatlantike. (INA)

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *